Certyfikowana konferencja trenerów – sprawozdanie

Kategoria: Komunikaty i informacje Zarządu

Certyfikowane warsztaty dla trenerów piłki nożnej za nami !

               Wydział Szkolenia Podokręgu Bytom w dniu 11.06.2018 w Tarnowskich Górach w salce konferencyjnej hotelu Neo był organizatorem „Certyfikowanych warsztatów dla trenerów piłki nożnej”.

               Organizator kursokonferencji Wydział Szkolenia Podokręgu Bytom był mile zaskoczony  liczbą uczestniczących trenerów w kursokonferencji, która przekroczyła „setkę”.  Wśród trenerów obecnych na kursokonferencji można było spotkać Koordynatorów Podokręgów, trenerów pracujących w Kadrach Śląska, trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz trenerów pracujących z seniorami na szczeblach od Klasy B do III ligi.

            Kursokonferencję otwarł Przewodniczący Wydziału Szkolenia Podokręgu Bytom Artur Maligłówka, który przywitał trenerów. Następnie minutą ciszy została uczczona pamięć zmarłego w tym roku Prezesa Podokręgu Bytom Krzysztofa Seweryna. Po czym przewodniczący wydziału szkolenia Artur Maligłówka przedstawił program kursokonferencji, a następnie przekazał głos obecnemu Prezesowi Podokręgu Bytom Tomaszowi Wyszyńskiemu, który omówił bieżące sprawy Podokręgu i nie tylko.

               Po kilkunastominutowym przemówieniu Prezesa Tomasza Wyszyńskiego przewodniczący Artur Maligłówka przekazał głos zaproszonym prelegentom.

               Pierwszym trenerem, który stanął przed audytorium, był trener Radosław Osadnik pracujący na co dzień z drużyną występującą w IV lidze TS Szombierki Bytom oraz pracujący z grupami młodzieżowymi Górnika Zabrze. Tematem, który został poruszony przez trenera Radosława Osadnika była: „Praca szkoleniowa w zespołach amatorskich – struktura mezocyklu i mikrocyklu treningowego w piłce amatorskiej”

             Drugim prelegentem był Wojciech Mroszczyk, trener odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne w drużynie ekstraklasy Górnika Zabrze, który przybliżył temat:  „Indywidualizacji treningów kondycyjnych w piłce nożnej w oparciu o maksymalną prędkość aerobową.”

           Jak ostatni, który stanął przed gronem trenerów, był Piotr Lasyk, sędzia reprezentujący Podokręg Bytom na boiskach ekstraklasy w sezonie 2017/2018 oraz sędzia, który w zakończonym sezonie 2017/2018 poprowadził finał Pucharu Polski na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.